شال و روسری زنانه

شال یا روسری موهر چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

شال یا روسری موهر

آیا تابه‌حال نام شال و روسری موهر را شنیده‌اید؟ اگر آن را لمس کرده باشید، متوجه تفاوت آن با سایر جنس‌های پارچه برای شال و روسری شده‌اید! دنیای شال و روسری، دنیایی بسیار گسترده می‌باشد که از رنگ‌ها و جنس‌های مختلفی نیز شده است. در این دنیای گسترده، هر فرد سلیقه خاص خودش را دارد. ما در لیان‌کامپلس، موظف هستیم به سایق مختلف همه شما عزیزان توجه کنیم و شما را بیشتر با این دنیای بزرگ، آشنا کنیم. 

همانطور که گفتیم جنس‌های مختلف شال و روسری، یکی از مهم‌ترین نکات درباره آن‌ها بوده و برای انتخاب، عاملی بسیار تاثیرگذار است. ما امروز قصد داریم به بررسی یکی از جنس‌های خاص و جذاب شال و روسری بپردازیم که پارچه آن با نام موهر شناخته می‌شود.  شال و روسری موهر، دارای جنسی خاص می‌باشد که ممکن است با سلیقه بسیاری از افراد متناسب نباشد. در ادامه قصد داریم این پارچه را بهتر بررسی کرده و ویژگی‌های مربوط به آن را برای شما عزیزان بازگو کنیم.

پارچه موهر چیست؟

پارچه‌های موهر واقعی، از پوست بدن خرگوش، پشم گوسفندهای مرینوس استرالیایی یا بزهای آنقره، تولید می‌شوند. اما از آنجایی که استفاده از پوست این حیوانات برای تولید انبوه، امکان‌پذیر نیست، متخصصان نیز پارچه‌های مصنوعی را با همان کیفیت و جنس تولید کرده‌اند که به همان لطافت و ظرافت نیز هست.

پارچه‌های موهر دارای تارهای مویی کوچکی هستند که طول این تارها می‌تواند از ۳ تا ۲۰ میلی‌متر متفاوت باشد. هرچه تعداد تارها در پارچه موهر شما بیشتر باشد، لطافت و نرمی آن نیز بیشتر است. نکته مهم دیگر در نرمی این جنس پارچه، قطر تارهاست که هر چه این مقدار کم‌تر باشد، نرمی پارچه بیشتر بوده و قیمت آن نیز بالاتر است.

استفاده از شال و روسری موهر

از آنجایی که این پارچه جنسی تقریبا کلفت و پشم‌گونه دارند، بهترین زمان استفاده از شال و روسری موهر، در فصل پاییز و زمستان است. موهر، برخلاف بسیاری از پارچه‌های مختلف، باعث ایجاد حس زبری در پوست شما نمی‌شود و نرم بودن آن، می‌تواند به‌عنوان مهم‌ترین مزیت آن به شمار آید.

شال یا روسری موهر

ویژگی‌های شال و روسری موهر

موهر دارای ویژگی‌هایی متفاوت از سایر پارچه‌هاست که در این قسمت به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن اشاره می‌کنیم.

  • پارچه موهر، رنگ‌پذیری بسیار بالایی دارد.
  • داشتن نرمی و لطافت بالای آن، مسبب راحتی بیشتر شماست.
  • پارچه‌های موهر، ثبات رنگی بسیار بالایی دارند و حتی بعد از بارها شست‌وشو، رنگ آن‌ها مانند روز اول باقی می‌ماند.
  • رطوبت را به‌خوبی به خود جذب می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود شما بتوانید در مواقع بارانی سال نیز از شال یا روسری موهر استفاده کنید.
  • چروک‌پذیر نیست.
  • به دلیل جنس باکیفیت این پارچه، عمر و استحکام بسیار بالایی دارد.

نگهداری از شال یا روسری موهر

همانطور که گفتیم، پارچه‌های موهر جنس بسیار نرمی دارند. این موضوع حساسیت آن‌ها را در نگهداری بالا می‌برد. اما نگران نباشید. این پارچه بسیار مقاوم و باکیفیت است. اما برای افزایش طول عمر آن بهتر است به برخی نکات توجه داشته باشید.

  • برای شست‌وشوی شال و روسری موهر، از پودر لباسشویی استفاده نکنید. این پودر باعث زبر شدن پارچه در گذر زمان، می‌شود. برای این کار باید از شوینده‌های ضعیف استفاده کرده و پارچه را با آب ولرم و با دست بشویید.
  • شال یا روسری موهر را به گیره وصل آویزان نکنید. در عوض می‌توانید آن را تا کرده یا روی چوب لباسی، آویزان کنید.
  • شست‌وشوی پارچه‌های موهر، باعث کش آمدن آن‌ها می‌شود.

سخن پایانی

پارچه موهر، یکی از زیباترین و لطیف‌ترین پارچه‌های موجود در بازار است که مطمئن باشید از تهیه پوشش‌هایی از این جنس، هرگز پشیمان نمی‌شوید. شما می‌توانید شال و روسری موهر را با لباس‌های مختلف خود و در فصل‌های سرد سال ست کنید و زیباترین استایل را داشته باشید! امیدواریم خواندن این مقاله به شما برای شناختن بهتر این جنس پارچه، کمک کرده باشد.

شما تابه‌حال لباسی با جنس موهر داشته‌اید؟ برای مراقبت از آن باید به چه نکات دیگری توجه کنیم؟ با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *