شال و روسری زنانه

چه رنگ‌هایی برای بهار مناسب هستند؟ – پالت رنگی بهار

پالت رنگی بهار

با نزدیک به شدن به عید نوروز و فصل بهار، همه ما دوست داریم رنگ‌هایی را برای استایل خود انتخاب کنیم که از همه نظر منحصربه‌فرد باشند. از آنجایی که این فصل، نه گرمای تابستان را دارد و نه سرمای زمستان، ما نیز باید پوشش‌هایی را پیدا کنیم که هم از نظر رنگ متناسب با با فصل بهار باشند و هم از نظر جنس. اما چطور می‌توانیم پالت رنگی بهار را بیابیم؟ آیا تنها می‌توان از رنگ‌های خاصی در این فصل استفاده کرد؟

فصل بهار، فصلی نسبتا خنک است. به همین دلیل رنگ‌هایی که برای این فل انتخاب می‌کنیم نیز باید احساس خنکی را به ما منتقل کنند. ما در این مقاله قصد داریم ببینیم کدام رنگ‌ها برای فصل بهار مناسب هستند و چطور می‌توان استایل مناسبی را به وسیله این رنگ‌ها انتخاب کرد. با ما همراه باشید.

ویژگی‌های پالت رنگی بهار

زمانی که از فصل بهار صحبت می‌کنیم، احتمالا در ذهن بیشتر ما رنگ‌های صورتی و سبز نقش می‌بندند. درست است که این رنگ‌ها در دسته رنگ‌های مناسب فصل بهار قرار دارند، اما تنها رنگ‌های پالت رنگی بهار نیستند. رنگی که برای پوشش خود در فصل بهار انتخاب می‌کنید، بهتر است رنگی ملایم باشد. 

بهتر آن است که از انتخاب رنگ‌های خاصی مانند قرمز، نارنجی یا زرد فسفری استفاده نکنید. به جای این رنگ‌ها می‌توانید از گلبهی و لیمویی استفاده کنید که تناژهای ملایم رنگ‌های مذکور هستند. اگر هم قصد استفاده از رنگ‌های پررنگ را دارید، بهتر است همراه رنگ‌های ملایمی از آن‌ها استفاده کنید.

کدام رنگ‌ها برای فصل بهار مناسب‌تر هستند؟

در این قسمت قصد داریم برخی از رنگ‌هایی که می‌توانید از آن‌ها در پالت رنگی بهار استفاده کنید بررسی کنیم.

۱. رنگ‌های پاستلی

از جمله بهترین رنگ‌ها برای پالت رنگی بهار، رنگ‌های پاستلی است. این رنگ‌ها تناژهای بسیار ملایم‌تر رنگ‌های معمولی هستند که حالتی بهاره و خنک دارند. لیمویی، سبز آبی روشن، سبز روشن، نارنجی روشن، صورتی کم‌رنگ و یاسی، از جمله این رنگ‌ها هستند که در استایل بهاره شما بسیار جذاب خواهند شد. تصویر زیر حالت‌های مختلف این رنگ‌ها را نشان داده است.

پالت رنگی بهار
پالت رنگی بهار

۲. آبی کاربنی

یکی از رنگ‌‌های جذابی که می‌توانید علاوه بر پالت رنگی بهار، در پالت فصل‌های دیگر نیز از آن استفاده کنید. آبی کاربنی یا سلطتنی است. این رنگ می‌تواند در قسمت‌های مختلف پوشش شما، بسیار جذاب باشد!

۳. سبز روشن (tangy lime)

این رنگ سبز، می‌تواند بهاره بودن استایل شما را به خوبی نشان دهد. استفاده از شال و روسری بهاره به رنگ سبز روشن، می‌تواند رنگ پوست شما را بهتر به نمایش بگذارد. همچنین استفاده از این رنگ به همراه شلوار جین یا لی آبی نیز انتخاب هنرمندانه‌ایست!

۴. لیمویی

یکی از رنگ‌های بسیار زیبایی که می‌توانید برای فصل بهار از آن استفاده کنید، رنگ لیمویی است. لیمویی به دلیل داشتن تناژ زرد، باعث افزایش حس مثبت در افراد می‌شود و احساس بهتری در شما نیز ایجاد می‌کند. 

۵. صورتی

به طور کلی رنگ صورتی، یکی از رنگ‌های بسیار مناسب در پالت رنگی بهار است که می‌تواند استایل بهاره شما را به خوبی کامل کند. این رنگ دارای تناژهای مختلفی است که استفاده از هر یک از آن‌ها در پوشش، جذابیت خاص خود را دارد.

سخن پایانی

فصل بهار، به عنوان اولین فصل از سال در فرهنگ ما ایرانیان است که انتخاب پالت رنگی بهار برای آن، می‌تواند به عنوان اولین عمل ما برای سال جدید عنوان شود. برای انتخاب رنگ لباس و رنگ شال و روسری هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید برای پالت رنگی بهار خود، از رنگ‌های مختلفی استفاده کنید. این موضوع به سلیقه شما بستگی دارد و اطمینان داشته باشید زیبایی‌های شما در هر پوششی نمایان خواهند شد. از همراهی شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *