شال و روسری زنانه

چطور شال و روسری مناسب برای زمستان را انتخاب کنیم؟

شال و روسری مناسب برای زمستان

حال که وارد فصل زمستان شده‌ایم، احتمالا با خود فکر می‌کنید که کدام لباس‌های خود را دوباره از کمدها دربیاورید آن‌ها را با چه شال یا روسری ست کنید. انتخاب شال و روسری مناسب برای زمستان کار سختی نیست، تنها باید به نکات اندکی توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. 

در فصل زمستان به دلیل سرد بودن هوا، افراد مختلف ترجیح می‌دهند پوششی روی سر خود داشته باشند تا گوش‌ها را گرم نگه دارد. برای برخی خانم‌ها، پوشیدن کلاه زمستانی دشوار است. به همین دلیل شما می‌توانید از شال‌های بافت‌دار و گرم استفاده کنید. اما در کنار کلفت بودن جنس روسری، چطور رنگ آن را انتخاب کنیم؟ در ادامه به بررسی دقیق‌تر پارامترهای مهم در هنگام انتخاب شال و روسری برای زمستان می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

اولین پارامتر؛ جنس شال و روسری

شال‌های پشمی می‌توانند بهترین انتخاب شما برای فصل‌های سرد سال باشند. این دسته از شال‌ها بر اساس نوع بافت و جنس نخ یا کاموایی که در آن‌ها استفاده شده، متفاوت هستند. شال‌هایی با بافت‌های غیرفشرده و کمی نازک مناسب فصل پاییز و بافت‌های فشرده و کلفت و اصطلاحا سنگین، برای فصل زمستان مناسب است. در واقع شال‌های پشمی و کلفت، به دلیل جنس خاصی که دارند، هوای گرم را درون خود نگه می‌دارند و باعث گرم شدن شما می‌شوند. 

روسری‌های موجود در بازار، معمولا جنس کلفتی ندارند و تنها برخی هستند که جنس متناسب با فصول سرد را دارا می‌باشند. روسری‌های زمستانه به دلیل حفظ زیبایی، معمولا از کاموا ساخته نمی‌شوند، بلکه از نوعی پارچه کلفت برای دوختن آن‌ها استفاده می‌کنند تا به‌خوبی گرما را در خود حفظ کنند.

دومین پارامتر؛ رنگ شال و روسری

به طور کلی، برای انتخاب رنگ مناسب شال و روسری برای زمستان، می‌بایست که گرم یا سرد بودن رنگ آن توجه کنید. فصل پاییز و زمستان فصل‌های سردی هستند و به همین دلیل رنگ‌هایی برای این فصل مناسب است که تناژ گرم داشته باشند. در فصل پاییز رنگ‌های خردلی، نارنجی یا قرمز و در فصل زمستان رنگ‌هایی مانند رنگ‌های قبلی و همچنین بنفش و حتی مشکی استفاده‌پذیر هستند.

در زمستان شما به پوششی احتیاج دارید که گرمای اندک موجود در هوا را جذب کند. به همین دلیل رنگ‌های تیره و گرم، می‌توانند مناسب‌ترین انتخاب شما برای فصل زمستان باشند.

استایل با لیان

انتخاب شال و روسری زمستانه یک موضوع و ست کردن و پیدا کردن لباس متناسب با آن موضوعی دیگر است. برای پوشیدن شال یا روسری مناسب در زمستان، در ابتدا سعی کنید از رنگ‌های گرم استفاده کنید تا گرما را به‌خوبی درون خود نگه دارند. موضوع بعد برای پوشیدن شال و روسری، پوشیدن تکی یا هم‌زمان آن‌هاست. 

پوشیدن شال و روسری به تنهایی زیباتر از پوشیدن هردو و به‌صورت هم‌زمان است. اما شما می‌توانید شال و روسری زمستانه خود را در دو رنگ مکمل انتخاب کنید و آن‌ها را به‌همراه هم بپوشید. این‌کار به زیبایی چهره و استایل شما می‌افزاید و از نامتناسب دیده شدن شال و روسری هم‌زمان، می‌کاهد.

سخن پایانی

انتخاب شال و روسری، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که بسیاری از خانم‌های ایرانی درگیر خود کرده است. اینکه چه رنگی را انتخاب کنیم، کدام جنس مناسب این فصل است و چطور شال و روسری خود را با لباس‌های دیگرمان ست کنیم. با لیان کامپلکس شما می‌توانید بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید و در هر موقعیتی از مشاوره رایگان استایلرهای ما برخوردار باشید. از همراهی شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *