شال و روسری زنانه

۵ مورد از نکات مهم خرید شال و روسری

۵ مورد از نکات مهم خرید شال و روسری

یکی از مهم‌ترین خریدهای خانم‌ها، شال و روسری آن‌هاست که پوشش را کامل کرده و تاثیر زیادی در چهره دارد. هنگام خرید شال و روسری مناسب برای استایل خود باید به نکات خاصی توجه کنید تا جلوه زیبای پوشش شما را بهتر نشان دهد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این نکات بپردازیم و ببینیم ملاک‌های اصلی برای خرید شال و روسری مناسب، چه چیزهایی هستند. با ما همراه باشید.

نکات مهم هنگام خرید شال و روسری

۱. رنگ شال و روسری

یکی از مهم‌ترین نکات برای خرید هر لباسی، توجه به رنگ آن است. آیا این رنگ شال یا روسری، با رنگ پوست شما هماهنگ است؟ آیا رنگی که انتخاب کرده‌اید با لباس‌های شما متناسب است؟ پاسخ دادن به این سوال‌ها، کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. شاید در نظر شما رنگ زرد در کنار رنگ نارنجی، هم‌خوانی داشته باشد. اما عرصه مد و فشن، ممکن است پاسخ متفاوتی بدهد!

به طور کلی، تاثیری که رنگ‌ها بر ذهن ما می‌گذارند، تقریبا یکسان است و به همین دلیل، زمانی که ما برخی از رنگ‌ها را در کنار یک‌دیگر می‌بینیم احساس خوبی پیدا می‌کنیم. در مورد شال و روسری نیز چنین است. اگر شال یا روسری خود را برای لباس خاصی خریداری می‌کنید، ابتدا رنگ متناسب با آن را پیدا کنید.

۲. طرح شال و روسری

همانطور که می‌دانید، لباس‌های مختلف دارای طرح‌های مختلفی نیز هستند که این طرح‌ها ممکن است سنتی، مدرن، آبرنگی یا هرچیز دیگری باشند. انتخاب طرح مناسب شال یا روسری که با مانتوی شما نیز هماهنگی داشته باشد، اهمیت زیادی دارد. به‌عنوان مثال، زمینه مد و فشن می‌گوید پوشیدن مانتوی طرح‌دار به همراه شال طرح‌دار، ممکن است جلوه‌ای به زیبایی مانتوی طرح‌دار به‌همراه شال ساده، نداشته باشد.

به همین دلیل توصیه می‌شود زمانی که می‌خواهید طرح خاصی را برای شال یا روسری خود انتخاب کنید، ابتدا ببینید آیا پوشش شما، شال و روسری ساده می‌طلبد یا طرح‌دار و سپس به سراغ انتخاب طرح آن بروید.

۳. جنس شال یا روسری

یکی دیگر از نکات مهم برای خرید شال یا روسری، توجه به جنس و کیفیت آن است. به عنوان مثال اگر قصد دارید برای استایل پاییزه خود، شال یا روسری تهیه کنید، بهتر است جنس آن را کمی زخیم‌تر از حالت عادی در نظر بگیرید. همچنین روسری‌های مناسب برای بهار یا تابستان، بهتر است جنس نرم و لطیفی داشته باشند. 

علاوه‌بر این‌ها، جنس روسری می‌تواند راحتی شما را نیز تعیین کند. روسری‌های ابریشمی، با اینکه بسیار لطیف هستند، اما مراقبت از ظاهر آن‌ها نیز کار دشواری است!

۴. قواره روسری

بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند روسری را انتخاب کنند که قواره بزرگی دارد. این نوع روسری‌ها هم راحت‌تر هستند و همچنین با برخی استایل‌ها همخوانی بیشتری دارند. از طرفی استیل بعضی خانم‌ها، روسری با قواره استاندارد را می‌طلبد. انتخاب شال یا روسری که اندازه آن متناسب با نوع پوشش شما باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

سخن پایانی

می‌توان گفت شال و روسری، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های پوشش هر بانوی ایرانی است. به همین دلیل توجه داشتن به نکات مهمی که عنوان کردیم، می‌تواند ظاهر شما را زیباتر کند. امیدواریم خواندن این مقاله، خرید یک شال یا روسری مناسب را برای شما ساده‌تر کند. از همراهی شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *