شال و روسری زنانه

کاربردهای مختلف شال و روسری در استایل‌های متفاوت

کاربردهای مختلف شال و روسری در استایل‌های متفاوت

همانطور که می دانید شال و روسری یکی از عناصر اصلی پوشش بسیاری از خانم‌ها است. استفاده از مدل های رنگی متنوع در زیبایی تیپ و استایل شما بسیار موثر خواهد بود. کاربردهای مختلف شال و روسری بسیار متنوع و زیاد است. شال و روسری ها صرفا مختص پوشش سر نیستند. بهتر است با کاربردهای متنوع انواع شال و روسری اطلاعات کافی داشته باشید. در این صورت به راحتی می‌توانید استایلی زیبا و خاص را خلق کنید. در این مقاله شما را با اکثر کاربردهای خاص و پرطرفدار شال و روسری آشنا خواهیم کرد در ادامه مطالب همراه ما باشید.

هر چقدر روسری شما قواره دار تر باشد پوشیدن آن راحت تر خواهد بود. بهتر است بدانید روسری های بزرگ مناسب فصول گرم سال نیستند. طبیعتا طرح و مدل روسری شما متناسب با سبک استایلتان متفاوت خواهد بود. همیشه سعی کنید روسری خود را با لباس‌هایتان ست کنید. این کار باعث می شود استایلتان منظم و روی اصول باشد.

یکی از کاربردهای مختلف شال و روسری این است که در هوای سرد شما را گرم نگه می دارد. ریشه ی شال و روسری به روم باستان برمی‌گردد. رومی ها از آن برای تمیز کردن بدن خود استفاده می کردند. این روسری ها به سوداریوم معروف بودند که به معنی “لباس عرق” است. از آن ها در هوای گرم برای پاک کردن عرق صورت و گردنشان استفاده می شد.

انواع کاربردهای مختلف شال و روسری

استفاده از روسری به جای دستبند و گردنبند

همانطور که قبلا اشاره کردیم، کاربرد شال و روسری به پوشش سر محدود نمی شود. از آن ها به جای گردنبند و دستبند نیز می توان استفاده کرد. البته پیشنهاد می کنیم از روسری های کوچک به جای گردنبند و دستبند استفاده کنید. همچنین، پیشنهاد می کنیم برای لباس هایی که یقه باز هستند از روسری به جای گردنبند استفاده کنید. با این روش می توانید آن ها را دور ساعت مچی و یا گردن خود بپیچید. این کار استایل شما را به استایلی به روز و کلاسیک تبدیل می کند.

استفاده از  شال به جای کمربند

شما می توانید از شال های ابریشمی به جای کمربند استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که حتما باید با لباستان همخوانی داشته باشید. این یکی از جذاب ترین کاربردهای مختلف شال و روسری است. در برخی موارد نیز می توانید آن ها را به جای کمربند روی لباس مجلسی خود ببنیدید. علاوه بر این، می توانید شال خود را به عنوان کمربند شلوار نیز استفاده کنید. با این کار استایلی متفاوت و خاص خواهید داشت. در سال های اخیر در دنیای مد و فشن این سبک مورد پسند بسیاری از افراد قرار گرفته است.

استفاده از روسری برای آویز کیف؛ کاربردهای مختلف شال و روسری

شما می توانید از روسری به عنوان اکسسوری برای جذابیت بیشتر کیف خود استفاده کنید. به این صورت که روسری های طرح دار و کوچک را به کیف خود آویزان کنید. این کار باعث می شود کیف شما خاص تر و زیباتر به نظر برسید. گره زدن روسری به کیف یکی از کاربردهای مختلف شال و روسری است که اخیرا مورد پسند قرار گرفته است. این سبک با استایل های کلاسیک و وینتیج همخوانی بسیار جذابی دارد.

استفاده از شال و روسری برای بستن دور سر

در موقعیت‌های ناگهانی بودید که زمانی برای آراسته کردن موهای خود ندارید می توانید از این کاربرد استفاده کنید. به این صورت که می توانید شال خود را دور سرتان بپیچید. بستن شال دور سر در رنگ‌های متضاد با رنگ موی شما موجب جذابیت بیشتری خواهد داشت. ممکن است هنگام بستن شالتان نتوانید آن را محکم ببندید. در نتیجه، پیشنهاد می کنیم هنگام بستن در صورت نیاز از انواع گل سر استفاده کنید. علاوه بر این، برای جمع کردن موهای باز خود نیز بهتر از گل سر استفاده کنید. بستن شال دور سرتان یکی دیگر از جذاب ترین کاربردهای مختلف شال و روسری است.

استفاده از روسری برای اکسسوری لباس

یکی از کاربردهای جذاب روسری های کوچک این است که می توانید از آن ها برای تزئین کت خود نیز استفاده کنید. شما با قرار دادن روسری مناسب در جیب کت خود، جلوه ی جذابی به استایلتان خواهید بخشید. شما باید بیشتر روسری را داخل جیب خود بگذارید. سپس، یکی از گوشه‌های آن را از جیب کمی بیرون بدهید. این کار باعث می شود رنگ زیبای روسری شما مشخص شود زیبایی کت و شلوار شما را چندین برابر خواهد کرد.

سخن آخر

پیشنهاد می کنیم برای داشتن استایلی خاص و زیبا، از شال و روسری فقط به عنوان پوشش سر استفاده نکنید. در این مقاله با کاربردهای مختلف شال و روسری آشنا شدید. شما می توانید از طرح های متنوع آن به عنوان اکسسوری در استایلتان استفاده کنید. با استفاده از مدل های متنوع شال و روسری، جذابیت استایلتان چند برابر خواهد شد. شال و روسری ها‌ در طرح ها و رنگ های متنوع در فروشگاه لیان موجود است. پیشنهاد می کنیم از آن ها نیز به عنوان اکسسوری در استایلتان استفاده کنید. لیان، انتخاب خوش سلیقه‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *