شال و روسری زنانه

شال و روسری مناسب فرم صورت؛ کدام گزینه مناسب فرم صورت شماست؟

شال و روسری مناسب فرم صورت

شال و روسری برای خانم ها هم جنبه پوششی دارد و هم یک اکسسوری مهم محسوب می شود. برای داشتن ظاهری شیک و جذاب بهتر است شال و روسری مناسب فرم صورت خود را انتخاب کنید. قبل از انتخاب روسری بهتر است با فرم صورت خود آشنا باشید. در نتیجه، انتخاب بهتری خواهید. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

برای انتخاب شال یا روسری که به چهره شما بیاید باید فرم صورت و رنگ پوست خود را به طور کامل بدانید. هر صورتی مدل و فرم خاص خودش را دارد. هر مدل نیز بهتر است نکاتی را برای جذاب‌تر شدن رعایت کنند. مرحله‌ی اول این است که باید فرم صورتمان را به درستی بشناسیم سپس طبق آن اقدام به انتخاب کنیم. فرم صورت را بر اساس اشکال هندسی تقسیم ‌بندی می‌کنند؛ مثل صورت‌های گرد، مثلثی، مستطیلی و بیضی.

شال و روسری مناسب فرم صورت مثلثی

عرض چانه ی صورت‌های مثلثی کم بوده و حالت نوک تیزی دارد. با این حال، پیشانی آن ها عریض است. این افراد بهتر است برای جذابیت بیشتر به نحوی روسری خود را ببندند که پیشانی آن‌ها کوتاه‌تر به نظر برسد. روسری و شال را به نحوی بپوشید که پایین چانه پوشیده شود. مدل هایی که قسمت پیشانی را می پوشانند نیز برای صورت مثلثی مناسب هستند. شما با بکارگیری روش‌های خلاقانه در بستن شال و روسری، علاوه بر زیبایی آن، صورت جذاب‌تری خواهید داشت.

انتخاب شال و روسری برای صورت مربعی

در مواردی افراد علاقه مندند که فرم صورتشان گرد به نظر برسد. این افراد روسری و شال را باید به گونه بپوشند که چانه و فک آن ها را پوشش دهد. پارچه های نرم از انواع شال و روسری مناسب فرم صورت مربعی هستند. زیرا این گونه شال‌ها انعطاف پذیر بوده و به راحتی به حالت های مختلف در می آیند. در نتیجه انتخاب مناسبی برای این افراد هستند. پوشیدن شال چهارگوش برای این افراد توصیه نمی شود. شال های جنس نرم مناسب ترین گزینه انتخاب شال و روسری متناسب فرم صورت این افراد است.

انتخاب شال و روسری برای صورت‌های مستطیلی

صورت های مستطیلی طول صورتشان از عرض آن بیشتر است. پیشانی و فک اندازه و لبه های تیزی دارند. این افراد باید روسری و شالی بپوشند که طول صورت کوتاه تر و لبه های صورت را گرد نشان دهد. به طور کلی شال ها از بهترین مدل های شال و روسری مناسب فرم صورت مستطیلی هستند. زیرا با شال می توانید گوشه های صورتتان را گرد جلوه دهید. از شال و روسری هایی که طرح های چهارگوش دارند استفاده نکنید. ترجیحا روسری و شال خود را گرد ببندید. سعی کنید کناره های روسری و شالتان را به داخل تا بزنید که گونه هایتان مشخص شود. همچنین، پیشنهاد می کنیم مدل هایی را که پشت سر گره می خورند انتخاب نکنید. در نتیجه، هنگام انتخاب، روسری و شال هایی را انتخاب کنید که پارچه های نرم و منعطفی دارند.

شال و روسری مناسب فرم صورت

انتخاب شال و روسری برای صورت های گرد

در ادامه به شال و روسری مناسب فرم صورت گرد پرداخته ایم. فرم صورت های گرد تقریبا شبیه به صورت های مربعی هستند. تفاوت آن ها در زاویه و شیب است. به این صورت که در صورت های گرم زاویه ی کمتری دیده می شود. در صورت های گرد استخوان گونه در وسیع ترین قسمت صورت قرار می گیرد. چانه گرد همراه با خمیدگی جزئی کناره های چهره را در بر گرفته است. کسانی که صورت گردی دارند نباید شال یا روسری خود را محکم دور صورتشان گره بزنند. محکم بستن روسری در صورت های گرد موجب بیشتر به نظر رسیدن گردی صورت می شود.

افرادی که صورت گردی دارند، معمولا در انتخاب شال و روسری به مشکل بر نمیخورند. زیرا انواع مدل‌ها با این فرم صورت همخوانی دارد و آن‌ها گزینه‌های بیشتری را برای انتخاب پیش رو دارند.

انتخاب شال و روسری مناسب فرم بیضی

انتخاب شال و روسری برای فرم صورت‌های بیضی کار بسیار راحت و ساده ای است. برای این مدل از صورت‌ها هر مدل شال و روسری مناسب است. کسانی که صورت بیضی کشیده دارند بهتر است شال و روسری هایشان را از پشت سر نبندند. همچنین، این افراد می توانند کناره‌های شال و یا روسری خود را به داخل تا بزنند تا از کشیدگی صورتشان کم شود.

سخن آخر

انتخاب شال و روسری، جزو اصولی است که درست و غلطش می تواند شما را زیبا یا عادی جلوه دهد. رنگ هایی که انتخاب می کنید، می توانند شما را شاد و سرحال یا خسته و بی حال نشان دهند. مدلی که برای بستن شال و روسری انتخاب می کنید نیز روی فرم صورتتان تأثیرگذار است. اگر شال و روسری مناسب فرم صورت خود انتخاب کنید و درست بپوشید، فرم صورتتان جذاب تر خواهد شد. بنابراین آگاهی و رعایت این نکات برای تمامی خانم ها لازم و ضروری است. با رعایت نکات فوق ظاهری جذاب و گیرا خواهید داشت.

شما عزیزان می توانید از فروشگاه مجموعه لیان انواع شال و روسری را متناسب با فرم صورت خود انتخاب کنید. سفارشات شما در کوتاه ترین زمان و با امن ترین بسته بندی به دستتان خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *