شال و روسری زنانه

توصیه هایی برای ست کردن شال و روسری با لباس

ست کردن شال و روسری با لباس

ست کردن شال و روسری با لباس همیشه یک دغدغه‌ی بزرگ برای خانم ها بوده است. اصول ست کردن صرفا مربوط به انتخاب صحیح و هماهنگ رنگ در استایل نیست. یک سری نکات هستند که برای ایجاد استایل شیک و جذاب باید رعایت شوند. اگر نکات لازم و کلیدی را رفع کنید، بسیار جذاب و خوش استال خواهید بود. در این مقاله سعی کردیم اصول و نکات داشتن استایل ایده‌آل را به شما آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ست کردن شال و روسری با مانتو

انتخاب شال و روسری مناسب با مانتو، از چالش برانگیزترین کارها در ست کردن شال و روسری با لباس است. برای ست کردن شال و روسری با مانتو عواملی چون رنگ پوست، رنگ مانتو، مدل مانتو و نوع شال یا روسری مهم هستند. یکی از اصول ست کردن شال یا روسری با مانتو و سایر لباس‌ها این است که از رنگ‌های مشابه استفاده کنید. به فرض با یک مانتوی بنفش می‌توانید از رنگ‌هایی با طیف رنگ بنفش یا همخوان با این رنگ استفاده کنید.

اگر احساس کردید که رنگ‌های گرم زیادی را استفاده کرده‌اید؛ از طیف رنگ‌های سرد استفاده کنید. این کار تا حدی رنگ‌های گرم را خنثی می‌کند. اگر از رنگ‌های سرد زیادی استفاده کردید بهتر است کمی از طیف رنگی گرم استفاده کنید. این کار نیز استایل شما را یکنواخت و جذاب تری می کند. توجه کنید که شال یا روسری شما باید با سایر لباس‌هایتان متناسب باشد تا بتوانید استایل زیبا خلق کنید.

در ادامه‌ی این مقاله به تعریف تن رنگ، سایه و تک رنگ می‌پردازیم. همچنین، نحوه صحیح ست کردن لباس ها را آموزش می‌دهیم. ست کردن شال و روسری با لباس نکاتی دارد که در انتها به آن خواهیم پرداخت.

تعریف تن رنگ، سایه رنگ و تک رنگ

همه ی رنگ ها با رنگ خاکستری ترکیب می شوند که به آن تن رنگ می‌گویند. بنابراین تن رنگ را می‌توان با رنگ خاکستری ست کرد، چون رنگ خاکستری در آن موجود است. پس یک شال تن رنگ با مانتوی به رنگ خاکستری ست خوبی خواهد شد. اگر رنگ مشکی با بقیه رنگ‌ها ترکیب شود؛ به آن سایه رنگ گفته می‌شود. بنابراین می‌توان اجناس رنگ سایه را با اجناس رنگ مشکی ست کرد. اگر رنگ سفید با بقیه رنگ‌ها ترکیب شود؛ به آن تک رنگ گفته می‌شود. پس می‌توانید مانتوی به رنگ سفید را با یک مدل شال تک رنگ ست کنید. استفاده از این سه مورد برای ست کردن شال و روسری با لباس باعث زیبایی ظاهر شما می شود.

نحوه صحیح ست کردن مانتو با شال و روسری

رنگ‌های بسیار متنوعی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ست‌های بسیار زیبا و جذابی را ایجاد کنید. علاوه بر سلیقه شخصی، شناخت تناسب رنگ‌ها کمک می‌کند تا رنگ‌ها را با اصول رنگ‌شناسی در کنار هم استفاده کنیم. مانتو همراه با شال و روسری از اصلی‌ترین لباس‌های بانوان ایرانی است. ست کردن درست و رعایت تناسب رنگ آن‌ها، گزینه اصلی برای داشتن یک استایل مناسب است.

اگر مانتویی که پوشیده اید پر رنگ و طرح است، ترجیحا از روسری یا شال ساده استفاده کنید. این کار باعث می شود استایلتان شلوغ به نظر نرسد. هنگام ست کردن شال و روسری با لباس، اگر از مانتوی تک‌رنگ استفاده می‌کنید، شال و روسری‌ طرح‌دار انتخاب خوبی هستند. این شال و روسری های طرح دار استایلتان را از سادگی بیش از حد خارج می کند. اگر در محیط رسمی هستید، بهترین کار پوشیدن یک مانتوی راسته، تک‌رنگ (به رنگ‌های مشکی، خاکستری، سرمه‌ای، قهوه‌ای) با شال، روسری یا مقنعه است. اگر می‌خواهید برای مانتو ساده خود یک روسری یا شال خریداری کنید، انتخاب طرح‌های ریز، زیباتر و بهتر از طرح‌های درشت است.

ست کردن شال و روسری با لباس

نکات ویژه در ست کردن شال و روسری با لباس

اگر می‌خواهید یک استایل مونوکروم و تک‌رنگ داشته باشید، سعی کنید از اکسسوری‌ها و جواهرات شاین استفاده نکنید. رنگ‌های پاستیلی خیلی خوب با یکدیگر ست می‌شوند. به همین دلیل می‌‌توانید از این ترکیب رنگی در استایل خود استفاده کنید. برای ست کردن شال و روسری با لباس به رنگ‌های مناسب هر فصل و رنگ سال دقت کنید. رنگ لباس‌های خود را از میان این رنگ‌ها انتخاب کنید. بهترین کار برای انتخاب رنگ شال، روسری و مانتو اطلاع از اخبار مد و پیروی از رنگ سال است. روسری‌‌‌های کوچک برای ست کردن با مانتو‌‌‌های سنتی و گشاد مناسب نیست. مانتوهای گشاد را با شال‌‌‌های بلند ست کنید. مانتو‌‌‌‌‌‌هایی که طرح‌‌‌های فانتزی دارند را با شال یا روسری که طرح‌‌‌های سنتی دارند ست نکنید. برای مانتو ساده می توانید از شال و روسری طرح دار استفاده کنید.

سخن آخر

همانطور که در مطالب فوق گفتیم، عوامل زیادی در داشتن یک استایل زیبا دخیل هستند. برای ست کردن شال و روسری با لباس به نکات متفاوتی باید توجه کرد. اگر تمامی موارد ذکر شده را رعایت کنید، ظاهر بسیار زیبایی را خلق می کنید. شال و روسری به طور کلی یکی از عناصر اصلی پوشش هر خانم است. استفاده از تنوع ها و مدل های رنگی متنوع خیلی در زیبایی و تیپ و استایل شما موثر است. انواع شال و روسری‌ها در طرح ها و رنگ های متنوع در فروشگاه مجموعه لیان موجود است. با خرید از این مجموعه زیبایی ظاهر خود را تضمین کنید. لیان، انتخاب خوش سلیقه‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *