شال و روسری زنانه

انتخاب روسری مناسب رنگ پوست؛ اصولی که باید بدانید

انتخاب روسری مناسب رنگ پوست

شال و روسری از مهمترین اکسسوری ها در استایل خانم ها به شمار می‌آید، زیرا در بالاترین قسمت لباس‌ها قرار می‌گیرند. خانم‌ها در اکثر مواقع به دنبال ست کردن شال و روسری با مانتو، کفش و سایر لباس‌ های خود هستند. مهمترین کار برای ست کردن استایل در مرحله نخست، هماهنگ کردن رنگ روسری با رنگ پوست است. بعد از آن اگر رنگ لباس با پوست سنخیت داشت باید به این فکر کنید که به صورتتان می‌آید یا نه. بنابراین، انتخاب روسری مناسب رنگ پوست از مهمترین انتخاب ها در ایجاد زیبایی و معرفی شخصیت خانم ها است.

شناخت سردی یا گرمی پوست

آیا می دانید تنالیته‌ی رنگی پوست صورت شما در طیف «سرد» تا «گرم» کجا قرار می‌گیرد؟ برای انتخاب روسری مناسب رنگ پوست از دو روش زیر می توانید استفاده کنید.

انتخاب روسری مناسب رنگ پوست

شما باید یک دستبند طلایی را روی مچ یکی از دست‌ها و یک دستبند نقره‌ای را روی مچ دست دیگر قرار دهید. پس از آن ببینید با کدام دستبند پوست شما سالم‌تر و سرحال‌تر به نظر می‌رسد.

اگر دستبند نقره‌ای پوست شما را شفاف‌تر و زیباتر نشان می‌دهد تن پوست شما سرد است. اگر با رنگ طلایی پوست خوش‌رنگ‌تری دارید تن پوست شما گرم است. برای شناخت سردی یا گرمی پوست یک روش آسان تر وجود دارد. مچ دست خود را زیر نور طبیعی آفتاب نگاه کنید. اگر رگ ‌های روی مچ دستتان سبز بود، رنگ پوست شما گرم است. اگر رگ‌ها آبی یا بنفش بود، رنگ پوست شما سرد است.

پوست‌های گرم، تنالیته زرد و نارنجی دارند و تنالیته پوست‌های سرد، به آبی و صورتی متمایل است. لازم به ذکر است که رنگ خنثی برای هر پوستی پسندیده است. اگر طیف رنگ پوستتان را بشناسید به شما در انتخاب بهترین شال و روسری کمک می کند. برای انتخاب روسری مناسب رنگ پوست باید بدانیم چه رنگ هایی مناسب پوست گرم و چه رنگ هایی مناسب پوست سرد است.

روسری مناسب برای رنگ پوست گرم

رنگ‌های گرم، بهترین انتخاب برای رنگ پوست‌های گرم هستند. رنگ‌هایی همچون قرمز، نارنجی، قهوه‌ای و شتری تیره از رنگ‌های جذاب و مناسب برای پوست‌های گرم هستند.

انتخاب روسری مناسب رنگ پوست سفید

اگر پوست سفید و روشنی دارید بهتر است یک از روسری با رنگ قرمز، آبی و سبز را انتخاب کنید. عموما انتخاب روسری مناسب رنگ پوست سفید، بسیار دشوار می باشد. اگر این افراد کمی در انتخاب رنگ شال دچار اشتباه شوند، چهره ی آن ها رنگ پریده، به نظر می رسد. به عنوان مثال انتخاب روسری هایی با رنگهای خیلی روشن، آنها را فردی بی روح و خسته نشان می دهد. بنابراین بهتر است افراد سفیدپوست رنگ‌هایی را انتخاب کند که آنها را سرحال و شاداب تر نشان دهد.

انتخاب روسری مناسب رنگ پوست گندمی

برای پوست‌هایی با رنگ متوسط، انتخاب روسری مناسب رنگ پوست که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن هستند، نسبتا آسان است. مثلا برای انتخاب می‌توانید سراغ رنگ‌های سبز یا آجری روشن بروید. روسری‌هایی با پارچه‌ی براق در تناژ رنگی سرمه‌ای یا زرشکی هم انتخاب‌های جذابی هستند. رنگ شال روشن می‌تواند پوست گندمی را روشن‌تر نشان دهد. رنگ‌های تیره‌تر ظاهر این نوع پوست را به سمت پوست‌های تیره‌تر متمایل می‌کند.

ناگفته نماند رنگ‌های سفید و مشکی هم می‌توانند این نوع پوست را بسیار زیبا نشان دهند.

انتخاب روسری مناسب رنگ پوست سبزه

تناژ پوست افراد سبزه گرم است در نتیجه این افراد باید به سراغ لباس هایی با رنگهای گرم بروند. اگر این افراد رنگ لباسشان را یکی از رنگ های سرد انتخاب کنند، چهره آنها کدر و مات می شود. توصیه مهم برای افراد سبزه این است که سراغ روسری‌هایی با رنگ مات و کدر نروند. رنگ‌های مات باعث می‌شود بازتاب رنگ شال و روسری، درخشش طبیعی پوست این افراد را از بین ببرد. روسری های مشکی، خاکی، سفید، کرم و بژ برای افراد با رنگ پوست سبزه مناسب هستند.

سخن آخر

انتخاب روسری مناسب رنگ پوست و لباس معمولا جز دغدغه های خانم ها است. روسری در واقع یک اکسسوری مورد نیاز پوشش خانم ها است. این اکسسوری می‌تواند علاوه بر پوشش سر، نقش مکمل تیپ را در طراحی استایل های فصلی، مناسبتی و رسمی ایفا کند. بانوان همیشه روسری های خود را متناسب با نوع پوشش و مکان مربوطه به تناسب فرم صورت و رنگ پوست هماهنگ می‌کنند. در فروشگاه مجموعه لیان انواع روسری متناسب با رنگ پوست های متفاوت به شما عزیزان عرضه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *